Peter Bič Project spievajú konečne aj po slovensky!

Po anglických hitovkách sú tu so slovenskou novinkou Skúšame sa nájsť. 

Skúšame sa nájsť je žánrovo výnimočná skladba s nákazlivým refrénom, ktorá iste mnohých poteší, zároveň však určite prekvapí. Fanúšikovia Peter Bič Project ich totiž zaraďovali skôr medzi kapely, ktoré spievajú výlučne po anglicky. Napriek tomu, že tomu tak doteraz bolo, hudobníci sa rozhodli pre zmenu a budú sa venovať aj slovenskej tvorbe. Chcú byť totiž k Slovákom ešte bližšie. „Náš nový singel Skúšame sa nájsť je pre nás iný už len v tom, že je po slovensky. Skladbu som zložil ja a Viktória spolu s Vladom Krauszom k nej napísali nádherný emotívny text. Je jednoznačne iná, ako naše ostatné skladby. Je takou našou prvou hudobnou výpravou do neznáma a zároveň prvou ukážkou toho, čo chystáme a ktorým smerom sa chceme uberať. Som veľmi zvedavý na reakcie našich fanúšikov. Musím povedať, že ja sa z tejto pesničky nesmierne teším, lebo doposiaľ sme na ňu mali iba samé pozitívne ohlasy,“ pochválil sa s nadšením Peter Bič.

Skladba Skúšame sa nájsť je plná emócií. Je o objavovaní samého seba a hľadaní zmyslu života – lásky. Je akousi  úvahou o vzťahoch, o rozchodoch, o opätovných spojeniach, hľadaní rovnováhy a každodenných starostiach. Pri jej počúvaní sa každému vybaví niečo iné, podľa toho, aký problém aktuálne rieši. „Naša nová skladba je o nás všetkých. O ľuďoch, medziľudských vzťahoch a problémoch, ktoré medzi sebou riešime. Je o tom, čo nás trápi, čo prežívame a ako neustále niečo hľadáme, napriek tomu, že to často máme rovno pred nosom. Vyjadruje rozpor medzi tým, ako si ľudia k sebe hľadajú cestu a zároveň sa jeden druhému strácajú. Častokrát riešia zbytočné problémy, hádajú sa a ubližujú si. Napriek tomu, že spolu chcú byť, nemôžu a keď spolu nechcú byť, nakoniec spolu ostávajú. Povedal by som, že je to taká „všehochuť“ o živote, o vzťahoch a o tom, čo život so sebou prináša,“ doplnil frontman kapely.

…takto to vyzeralo na natáčaní klipu.

Krásny rozjímavý text obrazovo dotvára príjemný videoklip s hravou jesennou atmosférou , ktorý sa nakrúcal na východnom Slovensku v malebnom prostredí tokajských viníc. „Videoklip sme nakrúcali vo vinohradoch v oblasti Tokaj. Všetci sme sa tam cítili veľmi dobre. Na réžii a produkcii klipu sa podieľal šikovný tím ľudí z Woont. Musím povedať, že to bola jedna z najprofesionálnejších spoluprác, aké som doteraz zažil. Nakrúcali sme až neuveriteľných 6 dní a celá príprava, spolupráca a profesionálny prístup ma veľmi príjemne prekvapili. Chalanom sa v klipe podarilo vystihnúť presne to, čo sme tou piesňou chceli povedať,“ zhodnotil  skúsený muzikant. V poradí tretí album s názvom Dream by mal vyjsť už koncom novembra. Kapela na ňom pracovala od minulého roka. Z nových skladieb znie klavír, akustická gitara, či husle. Sú plné emócií a každý z kapely do nich vložil kúsok seba. Okrem novinky Skúšame sa nájsť, na ňom nájdeme aj ďalšiu slovenskú skladbu a mnoho iných nádherných akustických piesní v angličtine. Rozhodne sa máme na čo tešiť.

Komentáre

Bubo