Odpočívaj v pokoji, Avicii

…do hviezdneho neba odišiel ako 28-ročný.

Svet šokovala správa o smrti 28-ročného švédskeho DJa a prodecnta Aviciiho. V hlavnom meste Ománu – Maskat, ho našli mŕtveho v jeho hotelovej izbe. Autor hitov ako Hey Brother, Wake Me Up, Levels či Waiting For Love mal už niekoľko rokov zdravotné problémy.

Najskôr mal akútny zápal pankreasu a neskôr mu v roku 2014 vyoperovali žlčník a slepé črevo. Musel kvôli tomu zrušiť niekoľko vystúpení a v roku 2016 svojim fanúšikom prostredníctvom Facebooku oznámil, že ako Avicii so živými vystúpeniami končí, no hudbe sa bude venovať aj naďalej. Svoj krátky život si ale užil naplno, o čom svedčia aj jeho slová z rozhovoru z roku 2016: „Keď sa obzriem späť za mojim životom, hovorím si – Woow, to som spravil? Bolo to najlepšie obdobie môjho života, doslova. Aj keď si to vyžiadalo svoju daň – veľa stresu a úzkosti, ale bola to najlepšia jazda môjho života.“

V oficiálnom vyhlásení Aviciiho právneho zástupcu sa, okrem iného, píše, že k smrti mladého hudobníka sa už viac nebudú vyjadrovať ani poskytovať žiadne vyhlásenia. K jeho smrti mohlo prispieť aj nadmerné pitie alkoholu, na čo poukazoval v minulosti aj Laidback Luke, ktorý tvrdil, že ak vo svojom životnom štýle bude Avicii aj naďalej pokračovať, môže to mať fatálne následky.

K smrti umelca sa už vyjadrili jeho hviezdni kamoši Martin Garrix, Calvin Harris, Skrillex, Ellie Goulding, Zedd, Alan Walker, Ingrosso, Marshmello, Rita Ora, Liam Payne, Dua Lipa, Charlie Puth, Diplo, Imagine Dragons a mnohí ďalší.

Autor: Bubo; Foto: Pinterest

Komentáre

Bubo