Martin Harich vydal album MAPY

S 15 novými skladbami sa vydáva na turné.

Martin Harich, jeden z mladých slovenských popových spevákov a skladateľov novej generácie práve vydal svoj štvrtý štúdiový  album MAPY.

„Verím, že si piesne z nového albumu nájdu cestu do tých správnych (d)uší“, odkazuje autor. Album obsahuje celkom 15 skladieb, čo je na dnešnú dobu pomerne vysoké číslo. „Viem, že si málokto počúvne všetky piesne naraz, ale chcel som poslucháčom nahradiť to, čo nedostali na poslednom EP.“

 

Okrem titulnej piesne Mapy charakterizuje celý album práve symbol mapy, ako takej, pretože veľa jednotlivých stôp nahrával Martin na najrôznejších miestach Európy, napr. vo voľnej prírode Vysokých Tatier, telocvični alebo v karaváne s výhľadom na more. Výslednú nahrávku albumu a aranžmán skladieb zveril Martin Harich muzikantovi  a producentovi Lukášovi Chromekovi. Na nahrávkach sa objavujú vokály aj ďalších umelcov ako napr. Tiny, Thoma Artwaya, Simi Martausovej alebo mladšieho brata Janka, ktorý má veľké nadšenie pre hudbu. Album podporí Martin aj svojim prvým slovenským klubovým turné s názvom Provendios tour, s ktorým sa zastaví v 10 slovenských mestách.

Obal albumu na tému „Mapy“ tvorí autorský obraz britskej ilustrátorky žijúcej v Bratislave, Abbie Puskalier a súčasťou albumu je aj ďalších 6 obrazov, ktoré charakterizujú piesne Marilyn Monroe, Do neba, Kvapka, Staré gramofóny, V neznáme a Páv.

Autor: TS; Foto: Warner Music

Komentáre

Bubo