Klip aj koncert venovaný Chesterovi Benningtonovi

Linkin Park si uctili pamiatku na Chestera.

Skupina LINKIN PARK zverejnila videoklip k piesni One More Light. Poňala ho ako spomienku na ich speváka Chestera Benningtona (jeho plagát máš v Kamarát Poster a jeho životný príbeh si prečítaš v septembrovom Kamošovi), ktorý sa v júli obesil. Zároveň ohlásila koncert, ktorý sa koncom októbra odohraje v Hollywood Bowl na spevákovu počesť.

Zatiaľ posledný klip Linkin Park publikovali doslova pár hodín predtým, ako bol Chester vo svojom dome nájdený mŕtvy. Video k singlu Talking To Myself bolo zostrihané z koncertných záberov a zo zákulisia. Podobne je spracovaný aj nový klip, ktorý spoločne režírovali člen skupiny Joe Hahn a ich dlhoročný fotograf Mark Fiore. Ústrednou postavou je pochopiteľne Chester Bennington. „Bolo neskutočne emotívne pracovať na tom a špeciálne pozerať to. Táto skladba bola napísaná s úmyslom posielať lásku ľuďom, ktorí niekoho stratili. Teraz sme to my,“ vyjadrili sa členovia Linkin Park. Dodávame, že o pesničke One More Light sa ako o ďalšom singli uvažovalo od samého začiatku, jeho vydanie iba urýchlili reakcie fanúšikov po smutnej udalosti.

Chestrovu pamiatku si Linkin Park uctí 27.10.2017 v Los Angeles na špeciálnej akcii, ktorej sa zrejme zúčastní veľa hostí. Ich zoznam pozostalí členovia kapely zatiaľ neprezradili, nepochybne však pôjde o veľkú a emotívnu akciu.

Autor: TS; Foto: Warner Music/James Minchin

Komentáre

Bubo