Film Čierny panter boduje!

…zarobil už vyše 700 miliónov dolárov.

Najnovší počin z dielne mladého režiséra Ryana Cooglera je už druhý víkend na svete a tomuto fantasy/sci-fi filmu sa veľmi dobre darí. Najnovšia marvelovka Čierny panter, zarobil už neskutočných 700 miliónov dolárov. Film sa podľa mnohých kritikov konečne zbavil seriálovosti, čo znamená, že nemusíte vidieť všetky predošlé marvelovky, aby ste dej pochopili! Bez strachu si môžete ísť vychutnať týchto 134 minút napätia a skvelých efektov do kina, film totižto dáva zmysel sám o sebe, a len občas sa v ňom mihne flashback na prechádzajúce filmy. Lístky na zatiaľ tretí najlepší film roku 2018 sú neustále v predaji v kinách po celom Slovensku aj Českej republike, tak ak ste túto pecku ešte stále nevideli, určite to napravte!

Krátky dej: Africký štát Wakanda vlastní veľké bohatstvo a moderné technológie, ktoré však skrýva pred svetom. V štáte klasicky po niekoľkých rokoch prebiehajú zmeny panovníka. Svet sa však dozvie o niektorých zbraniach, ktoré Wakanda skrýva, a tak hrozí, že bude nechcene zatiahnutá do vojny. Na scénu preto prichádza Čierny panter, ktorý sa spojí s agentom C.I.A. aby zachránil Wakandu pred zničením a vojnou.

Na režírovanie filmu sa podujal už spomenutý 32-ročný černoch Ryan Coogler, ktorý sa o svojej úlohe režiséra Čierneho pantera vyjadril takto: „Musím sa ísť pozrieť do Afriky, ak mám tento film režírovať. Nie som na to oprávnený len preto, že vyzerám, ako vyzerám.“ Je teda vidieť, že svoju úlohu prijal veľmi zodpovedne, čo nakoniec prinieslo očakávaný úspech.

Autor: Miriam; Foto: Shutterstock

Komentáre

Bubo