Adidas prichádza s prevratnou novinkou – pizzové tenisky!

Vďaka týmto teniskám začíname mať obrovský hlad. A vy?

Dokážete si predstaviť, že nosíte svoje obľúbené jedlo, napríklad na topánkach? Značka Adidas sa nedávno rozhodla, že pokorí ďalší míľnik a začala spolupracovať so spoločnosťou Refinery29. Poverila niekoľko dizajnérov, aby navrhli 50 jednorazových párov bežeckých topánok, ktoré reprezentujú 50 amerických štátov.

Umelci použili rôzne námety, medzi nimi napríklad piesok, akrylové farby, korálky alebo kvety. Zvlášť zaujímavý pár napadol umelkyni Len Mussera, ktorá zastupovala New Jersey. Umelkyňa navrhla topánky, ktoré silne pripomínajú pizzu, vrátane syra či klobások. Dokonca je na nich aj plátok pizze.

Ďalšia umelkyňa Lizzie Derden zase vytvorila topánky, ktoré pripomínajú krevety, ktoré majú reprezentovať Južnú Karolínu. Mari Orr sa zase viac zamerala na prírodné krásy Aljašky a používala farby, ktoré sú inšpirované prírodou.

50 jedinečných párov UltraBOOTS bolo k dispozícii na webovej stránke Adidasu, ale bohužiaľ je už koniec. Výťažok bol použitý organizáciou Women Win. Tá sa snaží pomocou športu povzbudiť dôveru v mladých dievčatách a zlepšiť rodovú nerovnosť v komunitách po celom svete. Ako vidíte, pizza môže zmeniť svet!

Autor: ReBel; Foto: AdidasxRefinery29

Komentáre

Bubo