Adam Ďurica predstavuje svoj prvý vianočný singel!

…naspieval ho s detským zborom.

Niekoľkonásobný víťaz ankety OTO v kategórii spevák roka, Adam Ďurica, ktorý len nedávno uzavrel jesennú časť turné SPOLU TOUR, si tento rok pre svojich fanúšikov pripravil vianočné prekvapenie. Presne mesiac pred najkrajšími sviatkami roka vydáva singel Na Vianoce, v ktorom vystupuje aj Bratislavský detský zbor. Adam chce touto skladbou poukázať na to, že Vianoce nie sú len o upratovaní, varení a pečení či o darčekoch. „K zloženiu piesne ma inšpirovali minuloročné Vianoce, kedy som na poslednú chvíľu behal po obchodoch, nakupoval darčeky a posledné drobnosti, ktoré nám ešte chýbali k prípravám štedrej večere. V tej chvíli som si uvedomil, že sa všetci strašne naháňame za materiálnymi vecami,” spomína na minuloročné sviatky Adam. “Kým si všetci spoločne vychutnáme rodinnú pohodu za stolom a začneme sa venovať jeden druhému, prekonávame zbytočný stres. Mojou novou pesničkou som chcel poukázať na tie naozajstné hodnoty, ktoré sú v živote dôležité. Oveľa podstatnejšie ako všetko to materiálno, je mať okolo seba ľudí, ktorých máme najradšej a tešiť sa z toho, že sme zdraví, šťastní a hlavne, že môžeme tieto chvíle stráviť spolu.“

 

Text tejto rozjímavej piesne má na svedomí Vlado Krausz a hudbu zložil Adam Ďurica, pričom na konečnom aranžmáne sa podieľal aj Peter Dudák, známy najmä ako Ďuďo, zo skupiny HEX. Adam s ním spolupracoval aj na skladbách Neľutujem, Mandolína, Spolu a na mnohých ďalších. A tak, ako to bolo pri týchto, aj pri piesni Na Vianoce bol jeho producentský zásah veľmi zásadný.

Koniec roka býva v hudobnej branži veľmi rušným obdobím. Interpreti vystupujú na rôznych koncoročných podujatiach či vianočných večierkoch, sú hosťami na rôznych eventoch a zväčša sa až do štedrého dňa ani nezastavia. Možno práve o to viac si potom vedia vychutnať chvíle voľna strávené s rodinou. “Ja nakupujem darčeky vždy na poslednú chvíľu, pretože mám pocit, že december je jeden z najkratších mesiacov v roku. V tomto období vždy veľa hráme, s čím je spojené aj časté cestovanie. Preto mi na vianočné prípravy ostáva len veľmi málo času. Práve o tomto je aj moja nová vianočná pesnička,” prezradil Adam. “Napriek tomu rušnému obdobiu, sú pre mňa Vianoce najkrajšími sviatkami v roku a vždy sa veľmi teším,  ako sa zídeme celá rodina a oslávime ich všetci spolu. Vždy pred štedrou večerou prekrojíme jabĺčko a podľa toho či má vo vnútri hviezdičku alebo krížik vieme, či budeme zdraví a či budeme mať úspešný rok. Na našom vianočnom stole samozrejme nesmú chýbať tradičné vianočné špeciality ako kapustnica, ryba so šalátom a kopec vianočného pečiva.”

 

Skladba Na Vianoce je ideálnym spestrením predvianočných príprav a naladí vás na tú pravú čarovnú atmosféru. Príjemný nevtieravý text a Adamov spev v sprievode detského zboru je presne to pravé orechové alebo aj makové, čo počas adventu chcete počuť. Skladbu si môžeš vypočuť TU!

Komentáre

Bubo